21 Eyl 2018
Güverte Zabiti

Vardiya Zabiti, 3000 GT dan daha küçük tonajlı gemilerde seyir ve liman vardiyası tutan, yükleme ve boşaltma işlemlerinin denetimi, kontrolü ve gemi güvenliği görevlerini gemi kaptanına karşı sorumlu olarak icra eden kişidir. Vardiya Zabitleri denizde bellirli süreler çalışarak, 1. Zabit ve Gemi Kaptanlığına terfi edebilirler.

Kursa kimler Katılabilir? 

18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olan, sağlık durumu ‘gemi adamı sağlık raporu’ almaya yeterli ve sabıka kayıdı temiz olan kişiler, vardiya zabiti eğitimine katılarak, 3000 GT ye kadar gemilerde vardiya zabitliği (3.kaptan) olarak çalışabilir.

Kursun süresi nedir?

Kursumuz 4 dönem x 14 hafta eğitim (toplam 14 ay teorik eğitim) ve 12 ay stajdan oluşmaktadır.

Makine Zabiti (7.04)

Makina Zabiti, makina gücü 3000 KW’ye kadar olan gemilerde gemi makina dairesinde vardiya tutan, geminin makinası ve teknik donanımlarının işletilmesi, bakım ve tutumundan gemi baş makinistine karşı sorumlu makina sınıfı gemi zabitidir.

Kursa kimler Katılabilir? 

18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olan, sağlık durumu ‘gemi adamı sağlık raporu’ almaya yeterli kişiler makina zabiti eğitimine katılarak, 3000 KW ye kadar gemilerde vardiya zabitliği (3.makinist) olarak çalışabilirler. Makina zabitleri yeterli deniz hizmetleri ve eğitimler sonucunda Uzakyol Baş makinistiliğine kadar yükselebilirler. Makina Zabitleri için gerekli olan 6 aylık atölye uygulamaları kursumuza ait onaylı atölye de yaptırılmaktadır.

Kursun süresi nedir?

Kursumuz 4 dönem x 14 hafta eğitim (toplam 14 ay teorik eğitim) ve 6 ay deniz stajından oluşmaktadır.

Bilgi(Evraklar) için:

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.